Pole aega kitarri harjutada? 3 nõuannet, kuidas harjutamiseks aega leida.

On inimesi, kes harjutavad harva, sest nad väga ei viitsi harjutada. On ka inimesi, kes tahaks harjutada, aga ei leia selleks aega. Paljud on pigem nende mõlema variandi keskel. Järgnevas posituses jagan soovitusi, kuidas endale pilli harjutamiseks aega leida.

1. Planeeri endale harjutamiseks kindlad ajad

planeeri harjutamised

Kui sul pole oma päevadesse harjutamiseks aegu planeeritud, siis on su harjutamised harvemad ja lühemad. Kui sul on oma päeva planeeritud kindel aeg, millal kitarri harjutad, siis on harjutamine regulaarne ja harjutad enamasti nii palju, kui plaanisid.

Kui pole kindlat harjutamise aega, siis on harjutamise harjumusel raskem tekkida ja tõenäosus, et unustad harjutada, palju suurem. Kui sul on aga päevas kindel aeg harjutamiseks, siis oled juba eelnevalt vaimselt valmis ja harjutama hakkamine nõuab vähem tahtejõud.

2. Võta harjutamiseks aega vabadest

hetkedest

vaba hetk

Tihti on meil päeva keskel 5-15 min vabu hetki, mida täidame telefonis aega parajaks tehes. Kui mõne neist hetkedest kitarrimänguks võtad, siis juba on kasu, sest põhiline eesmärk on end iga päev harjutama saada. Ei pea jõudma tund aega, piisab alguses ka viiest minutist (loe lisa: kui palju tuleks üldse harjutada?). Pärast on väga uhke tunne, et tegid midagi kasulikku oma muidu pigem ebaproduktiivse hetke asemel.

Kui niimoodi tekib harjutamise hetki juba rohkem, siis hakkad kindlasti märkama arengut enda kitarrimängus. See omakorda lisab tahet ja motivatsiooni juba ette planeerida harjutamiseks sobivaid hetki.

Kui sul on vaba hetk, aga pole võimalik kitarri harjutada, sest sul pole seda parasjagu kaasas, siis on ka teisi kasulikke asju, mida teha:

3. Harjuta enne muid ĂĽlesandeid

õppimine

Koolilaste jaoks töötab hästi see variant, kui harjutatakse enne tavakooli ülesannete tegemist. Kui teha vastupidi, siis on pea juba väsinud ja enda harjutama saamine nõuab väga suurt pingutust ning enesedistsipliini.

Pigem on levinud soodumus koolitööd ära teha ja hiljem muusikakooli asju harjutada, kui veel jaksu on. Kui aga vahetada need ajaliselt ära, siis saavad mõlemad korralikult tehtud, sest tavakooli asju pigem tegemata ei jäeta.

4. (boonus) Harjuta hommikul

hommik

Olin korduvalt saanud soovitusi hommikuti kitarri harjutada, aga polnud seda siiski proovinud. NĂĽĂĽd olen umbes pool aastat just hommikuti kitarri harjutanud ja minu korralik harjutamine on hulga regulaarsemaks muutunud.  Varem, kui harjutasin päeval kitarritundide vahel või õhtul, siis tihti ma tegelikult ei jõudnudki enda palade harjutamiseni, vaid aeg läks kuhugi mujale ära.

Kuidas hommikuti kitarri harjutan:

Ärkan hommikul varakult üles, et jääks tund või kaks aega enne, kui päeva toimetused pihta hakkavad. Tegelen oma muude hommikuste toimetustega ära ja siis hakkan harjutama. Harjutan kuni telefoni märguanne ütleb, et nüüd on aeg muid asju tegema hakata. Mõnikord jõuan rohkem harjutada, mõnikord vähem, aga reeglina harjutan iga päev.

Lisaks, hommikuti alati samala ajal ärgates on keha värske ja pea selge. Harjutatu jääb paremini meelde ja hommikul ära harjutamine loob päevale juba algusest peale produktiivse tunde. Ka mit

Niimoodi ei seisa ma kohapeal ja ei oota vaba aja ning motivatsiooni tekkimist, vaid lähen stabiilselt kogu aeg edasi. Õpin jupikaupa parasjagu käes olevaid teoseid ja näen, kuidas need järjest valmis saavad (vaata lisaks: Kuidas süüakse elevanti?).

Mitme minu õpilase kitarrimängu oskus hakkas märgatavalt arenema just siis, kui nad hakkasid hommikuti kitarri harjutama.


Tänan lugemast ja kaasa mõtlemast! Kui Sul tekkis mõni kĂĽsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ĂĽhendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid kĂĽsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.

Lisa Youtube’i tellimus Kitarri kodu kanalile! 🎸🏡 Siis oled alati kursis Kitarri kodu  🎸🏡 uute videotega. 🙂


PS! KĂĽlasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekĂĽlge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja muust teemakohasest.

Untitled.png

Head Harjutamist! đź™‚

Jakob

  1 comment for “Pole aega kitarri harjutada? 3 nõuannet, kuidas harjutamiseks aega leida.

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: