Vasaku käe küüned

Õpi kodus kitarri mängima!

Kitarri E-kursusele saad SIIT!

 

Miks on vasaku käe küünte pidev lõikamine oluline?

Vasaku käe küünte lõikamine on teema, mis on kitarriõppes väga aktuaalne, aga millele õpilased piisavalt tähelepanu ei pööra. Vasaku käe küüsi peaks lõikama nende kasvamise kiirusest olenevalt 2 – 3 korda nädalas. Üldiselt peaks küüned olema kogu aeg nii-öelda nulli lõigatud.

Kui vasaku käe küüsi õigel ajal ei lõika, hakkab kannatama vasaku käe mängutehnika. Kõige esimene märk liiga pikkadest küüntest on see, kui keelt alla vajutades märkad, et ei saa tavapärasel viisil vajutada. Sõrme otsaga ei saa pika küüne tõttu korralikult vajutada, sest küüs läheb vastu kitarri sõrmlauda ja mängija sätib automaatselt lähima võimaliku sõrmeasendi. Kui vasakus käes pole mänguasend väga korralikult välja kujunenud, ei pruugi õpilane ise märgatagi, kuidas asend järk-järgult halveneb.

Kui õpilane tuleb kitarritundi liiga pikkade küüntega, ei saa ma 100% efektiivsusega tundi läbi viia. Kuna õpilane ei saa korralikult vasaku käe sõrmedega keeli alla vajutada, ei saa selles tunnis vasaku käe tehnikaga pea üldse tegeleda. Lisaks kannatavad ka harjutatavad lood. Mina ei pea õigeks oma isiklike küünekääride jagamist õpilastega, seega ei saa ma nõuda, et nad tundi tulles oma küüned ära lõikaks.

Järgnevalt mõned pildid visualiseerimaks eelpool räägitut.

  1. Õiges asendis on ka korralikult lõigatud küüs väga lähedal sõrmlauale.
dav

2.  Näide sellest, kui vähe on ruumi küünel kasvamiseks nii, et õige mänguasend vasakus käes säilib.

dav

3. Kui küüs on liiga pikk ja hakkab segama keele õigesti alla vajutamist.

dav

4. Kuna küünega vastu sõrmlauda on ebamugav minna, hakkab mängija alateadlikult sõrme teisiti sättima.

dav

5. Kui lasta küüntel edasi kasvada ja mitte neid lõigata, halveneb vasaku käe mänguasend veel rohkem.

davTänan lugemast ja kaasamõtlemast.  Kui oled ise kitarrimängija, kontrolli kindlasti, et sul oleks küüned alati kenasti lõigatud, kui hakkad kitarri mängima. Kui oled kitarriõpilase lapsevanem, anna oma lapsele kindlasti märku, et ta jälgiks oma vasaku käe küünte pikkust hoolega.

Kui sul tekkis vasaku käe küünte kohta mõni küsimus, kirjuta postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada, siis anna sellest samuti mulle teada.

Head harjutamist! 🙂

Jakob


PS: Külasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekülge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja vahel võid sealt ka muud kasulikku leida.

  1 comment for “Vasaku käe küüned

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: