Eesti laulud akordidega

Olen tihti otsinud mööda internetti taga mõne eesti päritolu laulu sõnu ja akorde. Mõnikord olen need leidnud kerge vaevaga, aga teinekord ei olegi leidnud. Oma otsimise käigus olen leidnud mitmeid toredaid lehti ja failikogumikke, kus on laulusõnad ja akordid kenasti olemas. Kui oled sellele lehele jõudnud, on sinu küsimus olnud tõenäoliselt see: kuidas leida eesti laulude sõnu akordidega? Neid siin loetlema hakkangi, et Sinu laulusõnade otsing oleks lihtsam.

KUI TEAD VEEL MĂ•NDA AVALIKKU LAULUDE JA AKORDIDE ALLIKAT, MIDA SIIN EI OLE, SIIS ANNA MULLE TEADA! SIIS SAAN SELLE KA SIIA LISADA. TĂ„NUD ETTE!

Lauluraamat nr 1

Selles laulikus on suur hulk eestikeelseid laule ja enamikel on akordid ka olemas. Failis on väga mugav kasutada sisukorda. Kui vajutad sisukorras laulu nime peale, siis hüppab ekraan failis õige lehekülje juurde, kus ongi see laul olemas.

Esimese lauluraamatu online link on SIIN:

Õpi mängima kitarri akorde SIIN

Ă•pi ukulele akorde SIIN

Kitarri akordid - õppimine seletuste ja piltidega

Laulude kogu nr 2

Tegemist on http://www.bandeesti.ee/ lehelt kõikide laulude koguga.

Selles kogus on 1632 erinevat laulu. Paljud on eesti laulud, aga on ka võõraid.

Leht lauludega asub SIIN.

Kui tahad otsida kindlat laulu, vajuta oma arvuti klaviatuuril ctrl+F ja sisesta otsingusse laulu pealkiri. Tavaliselt näeb nii kohe ära, kas sinu otsitud laul on olemas.

Lisaks on olemas võimalus pisut vanamoodsamalt laule otsida, kui lähed bandeesti laulude lehele.

Laulusõnade leht nr 3

Siin on veel üks tore laulik, kus on eesti laule koos akordidega. Leidsin seda sirvides mitu lugu, mille akorde sõnadega pole siiani leidnud. Link on siin: https://research.cyber.ee/~janwil/laulik/laulik2015.pdf

Lisan pdf-i allalaadimiseks faili ka.

Laulusõnade leht nr 4

nemsa.ee lehele on üks tore inimene omal ajal kogunud kena portsu laule. Mitmetel (kahjuks mitte kõigil) on ka akordid olemas. Lehe vasakust äärest on mugav alla kerida ja laule otsida.

Vana kitarrifoorumi laulude kogu: Eesti lood kitarrile

https://kitarr.astar.ee laulude kogu

Sellel lehel on korralike akordidega suur hulk laule. Otsing on õige pisut keerulisem kui eelmistel lehtedel, sest seal pole ühte pikka laulude loetelu, vaid peab esitaja esimese tähe järgi otsima. See teeb laulude otsimise keerulisemaks, sest tihti teame just laulu nime, aga esitaja või autor pole peast kohe meeles.

Lipkond OKASKANNEL laulik kitarrile

See on järgmine kena laulik paljude tuntud lauludega. Enamikel lauludel on akordid peal.

Suur kogu laulude sõnu (kahjuks ilma akordideta) sasslantis.ee lehel

https://sasslantis.ee/

Minult küsiti hiljuti, et kas kuskilt saab osta head laulikut. Küsiti sellepärast, et pdf-i välja printida ei ole nii mugav, kui oleks päris lauluraamat lauludega. Otsisin natuke internetis, aga praegu uuena müügilt ei leidnud mitte midagi sellist. Õnneks on olemas selline tore leht nagu vanaraamat.ee, kust võib-olla leiad just endale meeldiva lauliku. Tegu on kasutatud raamatute ostu ja müügiga tegeleva ettevõttega. Laulikute lehe link: https://www.vanaraamat.ee/Laulikud_98

Soovin Sulle edukat laulusõnade otsimist ja muidugi ka nende leidmist!

Kui Sulle meeldivad kitarriteemalised videod, vajuta Youtube’is kindlasti “meeldib” nuppu ja lisa Kitarri kodu Youtube’i kanalile tellimus. Nii saad alati teada, kui Kitarri kodu kanalil on uus video.


Tänan lugemast! Kui Sul tekkis mõni kĂĽsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ĂĽhendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid kĂĽsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.


Head Harjutamist! đź™‚

Jakob

  16 comments for “Eesti laulud akordidega

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: