Pillimängus edasi arenemiseks on arvatust vähem vaja harjutada.

Tihti on juttu, et kindlasti tuleb harjutada iga päev ja vähemalt 30 või 45 min. Siis saad paremaks mängijaks. Nii palju kindlasti alguses edasi arenemiseks tarvis ei ole. Olen palju rääkinud sellest, kuidas end igapäevaselt harjutama saada ja et viis minutit harjutamist on juba hästi. Selles postituses räägin pisut selle pisikese aja planeerimisest.

Kitarri tuleb harjutada täpselt nii palju

Mida kodus harjutada?

Oma kogemuse põhjal võin öelda, et kõige mõistlikum on harjutada neid lugusid ja harjutusi, mis õpetaja on soovitanud. Tihti tehakse seda, et võetakse lihtsalt oma noodid välja ja mängitakse üks kord kõik noodist üle. Selline harjutamine ei ole eriti hea ajakasutus. Harjutatud nagu saab, aga midagi paremaks otseselt ei lähe. AGA, see on parem variant kui mitte harjutamine (kui pilli välja võtad ja midagi mängid, siis see on juba hea).

Kui õpime kitarritunnis uut lugu, siis töötame läbi tavaliselt ühe lõigu (või mitu, olenevalt loo raskusest), õpime selle pähe ja silume siis pisut peast. Kodune ülesanne on seda päheõpitud osa peast üle teha ja peas hoida. PIGEM EI OLE HEA EDASI MÄNGIDA, sest siis see alguseosa, mida pidi harjutama, ei saa piisavalt harjutamist. Kui aga harjutada seda tunnis päheõpitud osa, siis saab järgmises kitarritunnis hakata uut juppi pähe ja kindlaks õppima. Igal inimesel on kindel nii-öelda vahemälu maht ja selle suurusest oleneb, kui palju ühes tunnis uut materjali on võimalik pähe õppida. Kui eelmise tunni jupp pole enam peas, siis uues tunnis ei pruugi jõuda seda uuesti meelde tuletada ja samal ajal ka järgmist juppi pähe õppida.

Kui harjutad 5 minutit, siis see väike aeg peab olema väga kasulikult ära kasutatud. Siis on sellest kasu ka.

Kuidas lugusid pähe õppida.

Kui minu õppevideod Sulle meeldivad, vajuta Youtube’is kindlasti “meeldib” nuppu ja lisa Kitarri kodu Youtube’i kanalile tellimus. Nii saad alati teada, kui Kitarri kodu kanalil on uus video.


Tänan lugemast! Kui Sul tekkis mõni küsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid küsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.


Head Harjutamist! 🙂

Jakob

  1 comment for “Pillimängus edasi arenemiseks on arvatust vähem vaja harjutada.

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: