4. Klassikaline kitarr: õige mänguasend

Õpi kodus kitarri mängima!

Kitarri E-kursusele saad SIIT!

 

Kuidas klassikalist kitarri käes hoida ja milline on korrektne mänguasend.

 1. Veendu, et oled valinud õige tooli. Kui sa pole kindel, millist tooli kitarri mängimiseks valida, siis loe mu postitust tooli valimisest ja harjutuskohast.

 2. dav

  Istu sirge seljaga tooli otsa peale, pane jalad täistallaga maha ja hoia õlad otse.

 3. dav

  Nüüd pane oma vasak jalg jalapingi peale. Kui kasutad mingit sorti kitarrituge (ergo play, kitarripadi vms), siis istu, nagu oled. 

 4. dav

  Nüüd võta kitarr ja aseta see omale kahe jala vahele nii, et pill jääb ilusti püsima, ega libise maha.

 5. IMG_20181109_132202.jpg

  Kui istud ilusti sirge seljaga, siis märkad, et sinu ja pilli vahele jääb natuke tühja ruumi. Kalluta ennast sirge seljaga veidi ettepoole ja kalluta pilli samuti enda suunas nii, et pilli ülaosa jääb toetuma umbes rinnaku keskele.

 6. pingutid silmade kõrgusel.png

  Pill on hästi süles, kui pingutid on sulle umbes silmade kõrgusel. Kui pingutid on liiga madalal, pead tegema jalapinki kõrgemaks ja kui liiga kõrgel, siis tuleb jalapinki lasta madalamaks. Samuti saab sättida seda, mis kohaga pill toetab parema jala peale. 

 7. käsi pillil.png

  Nüüd jaota oma parem käsi randmest küünarnukini umbes kolmeks (oleneb käsivarre pikkusest) ja aseta see pilli ääre peale (vt pilti). Mitte liiga kõrgele ega ka liiga madalale. Väga tähtis on, et küünarnukk ei vajuks üle pilli ääre. Täpse puutekoha leiad, kui toetad sõrmed õige asendiga õiges kohas “oma keeltele” (a-sõrm 1. keelele, m-sõrm 2. keelele, i-sõrm 3. keelele ja pöial ühele alumistest keeltest).

 8. IMG_20181113_073244 - Copy.jpg

  Nagu näed, on neli punkti, mis hoiavad kitarri paigas: parem jalg, vasak jalg, rinnak ja parem käsivars. 

 9. dav

  Kui hoiad pilli õigesti, saad vabalt oma mõlemat kätt mängimiseks kasutada ja ei pea eraldi pilli üleval hoidma. — see on minu arvates suur eelis põlveotsas mängimise ees. Ühe põlve otsas pilli hoides on raskem mängida: 1) vasak käsi peab lisaks mängimisele ka pille üleval hoidmisega tegelema ja kuna pilli kael on kaugemal, peab käsi rohkem sirutama – käsi võib minna pingesse ja kiiremini väsida; 2) parema käe ranne on viltu ja sõrmedega mängides on raske õigesti mängida; 3) küünarnukk on üle pilli ääre ja seega kaob üks toetuspunkt – käsi on rohkem krampis ja võib kiiremini väsida; 4) selg on küürus.Tänan lugemast ja kaasamõtlemast.  Kui oled ise kitarrimängija, siis vaata üle, kas harjutad kitarri õige mänguasendiga. Kui oled kitarriõpilase lapsevanem, anna oma lapsele kindlasti märku, kui näed, et ta ei harjuta õige mänguasendiga.

Kui sul tekkis klassikalise kitarri mänguasendi kohta mõni küsimus, kirjuta postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada, siis anna samuti mulle teada.

Head harjutamist! 🙂

Jakob

 

PS: Külasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekülge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja vahel võid sealt ka muud kasulikku leida.


Facebooki pildike

Järgmisena: 5. Klassikalise kitarri mängutehnika: Parema käe asend

  3 comments for “4. Klassikaline kitarr: õige mänguasend

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: