2. Kus kitarri harjutada ja millist istet valida

Õpi kodus kitarri mängima!

Kitarri E-kursusele saad SIIT!

Nii nagu pilli suurus, nii tuleb ka tooli kõrgus valida õpilase kasvu järgi.

Selgitan lähemalt:

img_20180919_135214.jpg

Tooli otsa peale istudes peaks parema jala põlv olema umbes 90° nurga all. Kitarri mängime alati mõlemad jalad täistallaga maas (vasak jalg täistallaga jalapingil).

img_20180919_135523.jpg

Kui tool on liiga kõrge, siis ei saa kitarri mugavalt sĂĽlle võtta ja pill hakkab parema põlve pealt maha libisema. Kui märkad, et kitarri mängides tõuseb parema jala kand ĂĽles, tähendab see samuti, et tool on liiga kõrge.

img_20180919_135544.jpg
img_20180919_135502.jpg

Kui tool on liiga madal, siis on ebamugav istuda ja keha on liiga kägaras koos. Liiga madalast toolist annab mõista ka see, kui märkad, et parema jala põlv on puusast kõrgemal. 

Muudest tooli soovituslikest omadustest:

IMG_20180918_181755.jpg

Tool peaks kindlasti olema ilma käetugedeta, sest need segaksid mängimist. Kui võimalik, siis vali harjutamiseks pehme polstriga tool, et oleks mugav pilli mängida.

Teine variant on otsida mõni pehme alus, mida tooli peale panna. Pehmet alust saab kasutada ka istme kõrgemaks tegemiseks.

Kitarri põlvelapp

kui tool on täpselt või peaaegu õige kõrgusega, aga pill hakkab ikkagi põlve pealt maha libisema, siis soovitan kasutada libisemisvastaseid lappe, ehke põlvelappe. Kõige lihtsam viis endale põlvelapp saada, on minna mõnda kodutarvete poodi (mina olen viimased korrad käinud Jyskis, aga kunagi olen ostnud ühe rulli ka Koduekstrast) ja osta libisemisvastase riide/lapi rulli. Sealt lõikad hiljem mugavad tükid välja. Hea mõte on teha nii, et rull ostetakse mitme õpilase peale üks. Siis on soodsam ja ülejäänud rull ei jää koju niisama seisma.

Vaata videot põlvelapi kohta siit:

Tekita endale kohe põlvelapp!

Kus on kõige parem kitarri harjutada?

Kõige parem koht harjutamiseks eraldatud ruum, kus saad rahulikult omaette pilli mängida. Kuna täielikult ühele asjale keskendudes on produktiivsus suurem, siis proovi segajate arv (nii elusad kui ka elutud) miinimumini viia.

Rääkides segajatest. Enne harjutama hakkamist pane oma telefon hääletu peale ja ka värina pealt maha (kui pead kellaajaliselt kuskile minema, siis pane endale äratuskell õigeks ajaks, et mitte pidevalt kella vaadata). Ka arvuti pane kinni (kui sa sealt parasjagu noote ei vaata). Veendu, et sinuni ei jõua ka telekamüra, sest iga segaja vähendab sinu keskendumisvõimet.

Ruumis, kus harjutad, võiks olla ka peegel, sest vahepeal on kasulik end mängimise ajal peeglist jälgida, et korrigeerida mänguasendit ja kehahoiakut.

Kaval mõte on osta mingit sorti kitarri statiiv või seinale riputamise hoidja (seinakonks). Siis on kitarr kogu aeg nähtaval kohal ja on mugav alati harjutama tulla. Lisaks, kui pill on kogu aeg silma all, on sul alati meeles harjutada.

Kokkuvõtteks:

Tool tuleb valida

  • Ă•ige kõrgusega
  • Ilma käetugedeta
  • Võimalusel pehme polstriga (et oleks mugavam istuda)

Harjutamiseks

  • Vali eraldatud ruum
  • Elimineeri võimalikud segajad
 


Tänan lugemast ja kaasamõtlemast. Kui oled ise kitarrimängija, siis vaata üle, kas harjutad enda jaoks kõige optimaalsemas keskkonnas ja kas tool, millel istudes harjutad, on sulle õige kõrgusega. Kui oled kitarriõpilase lapsevanem, aita kindlasti oma lapsel õiget tooli valida.

Kui sul tekkis kitarri harjutamise koha või tooli kohta mõni küsimus, kirjuta postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada, siis anna mulle sellest samuti teada.

Head harjutamist! 🙂

Jakob


PS: Külasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekülge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja vahel võid sealt ka muud kasulikku leida.

Facebooki pildike

Järgmisena: 3. Esmane klassikalise kitarri terminoloogia

  4 comments for “2. Kus kitarri harjutada ja millist istet valida

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: