Mida kindlasti laval teha ei tohi ja mida selle asemel teha?


1) Kummardamata jätmine

Kummardus tuleb teha enne esinemist ja peale esinemist. Seda ei tohi tegemata jätta! Kummardades austad nii iseennast kui sind kuulama tulnud publikut.

2) Alustamisega kiirustamine

Ära kiirusta mängima hakkamisega, vaid võta endale aega. Kontrolli häälestus üle. Mõtle läbi oma lugu ja siis alusta. Nii oled ise paremini valmis ja publik on valmis sind kuulama.

3) Hääled ja grimassid loo ajal

Loo ajal ei tohi rääkida. Kui miski läheb sassi, siis enda olekuga seda välja näidata ei tohi. Igasugused hääled ja imelikud näoilmed rikuvad esinemise ära. Kui näitad välja, et sul on piinlik, siis hakkab publikul ka piinlik ja publikut me piinlikku olukorda panna ei taha!

4) Keeltega kriuksutamine

Enne loo algust ole hoolikas, et sa ei tekitaks kitarriga müra, mis ei ole loo osa. Ära tee keeltega kriukse. Eriti tuleb seda jälgida loo lõpus! Koleda kriuksuga rikutakse tihti ilusa loo lõpp ära ja nii jääb kogu looge paha maik juurde.

5) Järgmise loo algusega kiirustamine

Mitut lugu esitades võta kindlasti kahe loo vahele julge paus. Anna kuulajatele hetk eelmise loo peale mõelda. Võta aeg, et vaimselt järgmiseks looks valmistuda. Mida suurem on kahe loo karakteri erinevus, seda pikem peaks nendevaheline paus olema.

6) Kartlik aeglustus

Kui teed loo lõppu aeglustuse, siis tee see julgelt ja väljapeetult. Tihti tehakse aeglustus paarile viimasele noodile hästi järsult ja masinlikult. Minu soovitus on alustada aeglustusega pisut varem ja teha see tundega ja väljapeetult.

7) Kummardamisele lisaks muude asjade tegemine

Kummardus on eraldi tegevus nii alguses kui lõpus. Kummardamisega samal ajal ei säti ega võta jalapinki. Kindlasti ei tohi kummardamisega samal ajal istuma vajuda.

Lavale tulles: 1) julge kummardus, sirgeks tagasi; 2) sätin jalapingi ja siis istun.

Esinemise lõpus: 1) tõusen püsti, kummardan, sirgeks tagasi; 2) kükitan jalapinki võtma

Boonus: Häälest ära pilliga mängimine

Ei tohi hakata mängima häälest ära pilliga. Enne kontserdi algust tuleb pilli häälestada. Laval, peale kummardust istudes kontrolli häälestus üle ja vajadusel pane pill uuesti häälde. Ka lugude vahel võid seda teha, kui kõrva järgi tundub, et pill ei kõla iseendaga kokku.

Head harjutamist!

Kirjuta midagi!

Discover more from Kitarri Kodu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top