Mis asi on barree tehnika ja mis on tüüpilised barree-akordid.

Barree tehnika tuleb akordimängu juures tavaliselt ette F-duuri või H-molli (Bm) akordi mängimisel. Klassikalise kitarri puhul tuleb see tavaliselt kolmandas või neljandas klassis.

Kitarri barree treening algajatele

ÕPI KITARRI AKORDE SIIT!

EESTI LAULUD AKORDIDEGA LEIAD SIIT!

Mis on barree?

Barree tähendab ühe sõrmega mitme keele alla vajutamist (2-6 keelt). Oluline on vajutada sõrme küljega, et keeled ei pläriseks, vaid kõlaks puhtalt (vt videost).

Alguses on erinevate barree-akordide võtmine raske, käsi väsib kiirelt ja noodid on plärisevad. Selle jaoks, et asi paraneks, tuleb treenida oma “barree lihast”. Videos näitan harjutusi, mille abil seda lihast treenida.

Mis on tüüp-barree-akordid?

Tüüpilised barree-akordid on akordivõtted, kus kasutatakse barreed ja midasaab kasutada erinevates positsioonides erinevate akordide võtmiseks.

Kitarri barree akordid

Barree-akorde on kaks peamist tüüpi

Üle viie keele barree-akordid:

Üle viie keele barree-akordid käituvad nagu A ja Am akordid. Vasaku käe sõrmed tuleb asetada nii, et 1. sõrm jääks vabaks. Siis nihutad sõrmed ühe vahe võrra kõrgemale ja paned 1. sõrme 1. vahesse üle viie keele. Nii on sul A-duuri võtte puhul B-duuri (Bb) akord ja Am võtte puhul Bm (Bbm) akord.

Tüüpilised üle viiee keele barree-akordid: B (Bb), Bm (Bbm), H (B), Hm (Bm), Cm.

üle kuue keele barree-akordid

Üle kuuue keele barree-akordid käituvad nagu E ja Em akordid. Vasaku käe sõrmed tuleb asetada nii, et 1. sõrm jääks vabaks. Siis nihutad sõrmed ühe vahe võrra kõrgemale ja paned 1. sõrme 1. vahesse üle kuuee keele. Nii on sul E-duuri võtte puhul F-duuri akord ja Em võtte puhul Fm akord.

Tüüpilised üle kuue keele barree-akordid: F, Fm, Gm.


Kitarr kodu saad toetada Kitarri kodu Patreoni lehel: https://www.patreon.com/kitarrikodu

Vajuta Youtube’is kindlasti “meeldib” nuppu ja lisa Kitarri kodu Youtube’i kanalile tellimus. Nii saad alati teada, kui Kitarri kodu kanalil on uus video. Head harjutamist!


Tänan lugemast ja kaasa mõtlemast! Kui Sul tekkis mõni küsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid küsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.


Head Harjutamist! 🙂

Jakob

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: