Noodid on segi või kadunud? Siin on lahendus!

Ă•petus: kuidas on kaval oma noote sorteerida

Väga tihti on õpilastel kodus harjutama hakates üks jama. Ei leita oma noote üles või on miski kadunud või oh hoopis ununenud, mis oli kodus vaja harjutada.

Nootide murede lahendamiseks olen loonud lihtsa sĂĽsteemi.

Noodid tuleb jagada nelja hunnikusse:

OLEVIK

Oleviku kaustas on need lood, mida parasjagu õpitakse. Lisaks on seal harjutuste lehed, mida parasjagu on tarvis mängida.

MINEVIK

Mineviku kaustas on need lood, mida enam ei õpita ega ei mängita. Kui on selline lugu, mis väga meeldib, aga seda enam õppima ei pea, siis läheb selle loo noot hoopis pühapäevakausta.

TULEVIK

Tuleviku kaustas on need noodid, mis on valitud edaspidi õppimiseks, aga mida veel pole õppima hakatud. Tulevikukaustas võivad olla ka need lood, millest hetke veel oskused ja teadmised üle ei käi, aga on soov õppida.

PĂśHAPĂ„EVA KAUST

PĂĽhapäeva kaustas on need lood, mis on pähe ja selgeks õpitud ning meldivad mängijale väga. Selles kaustas võiks olla vähemalt 3-5 lemmikut, mida siis (nagu nimigi ĂĽtleb) võiks vähemalt kord nädalas ĂĽle harjutada. Väga tihti on neid olukordi, kus keegi kitarriõpilane on mõnel sugulase sĂĽnnipäeval või muul taolisel ĂĽritusel ja siis keegi ĂĽtleb: “Kuule, Sina ju õpid kitarri. Mängi meile mõni lugu.” Kui Sul on pĂĽhapäeva kaust, siis sellistes olukordades Sa hätta ei jää.

Hoia peas lugude varu. Kuidas? Miks?

Kui minu õppevideod Sulle meeldivad, vajuta Youtube’is kindlasti “meeldib” nuppu ja lisa Kitarri kodu Youtube’i kanalile tellimus. Nii saad alati teada, kui Kitarri kodu kanalil on uus video.


Tänan kuulamast! Kui Sul tekkis mõni kĂĽsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ĂĽhendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid kĂĽsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.


Head Harjutamist! đź™‚

Jakob

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: