Kitarri noodid (+video)

Õpi kodus kitarri mängima!

Kitarri E-kursusele saad SIIT!

Esimestel aastatel, kui muusikakoolis kitarri õppisin, ei olnud mul eriti lihtne. Areng oli aeglane ja motivatsioon harjutada madal. Tagantjärele näen, et üks põhiline põhjus oli see, et ma ei osanud korralikult noodist mängida, Mängisin tunnis mälust või õpetaja järgi, aga kodus ei osanud noodist harjutada. Minu õpetajad ei saanud sellest kahjuks tollel ajal aru.

Päriselt hakkas mulle kitarrimäng meeldima kuskil 4.-5. klassis, sest siis sain lõplikult selgeks nootide asukohad vähemalt esimeses positsioonis. Seetõttu olen enda õpetajatöös suurt rõhku pannud nootide ära õppimisele. Sellest räägivad ka postitus ja video.

Noodid esimeses positsioonis

Kõigi keelte noodid kitarril esimeses positsioonis

 

Kolm ĂĽlemist keelt

Esimese asjana jäta meelde, millistes vahedes asuvad konkreetsel keelel noodid. Järgmisena jäta meelde, kus asub noodijoonestikul lahtine keel. Alles siis, kui see on meeles, on mõistlik ka ülejäänud nootide asukohad meelde jätta.

1. keel

Esimesel keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), esimene vahe (1) ja kolmas vahe (3). Esimene keel lahtine asub noodijoonestikul ĂĽlemises vahes. Noodi nimed esimesel keelel on E, F ja G. 

esimene-keel-copy.png

2. keel

Teisel keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), esimene vahe (1) ja kolmas vahe (3). Teine keel lahtine asub noodijoonestikul keskmisel joonel. Noodi nimed teisel keelel on HC ja D.

2 keel - Copy

3. keel

Kolmandal keelel on kaks nooti: lahtine keel (0) ja teine vahe (2). Kolmas keel lahtine asub noodijoonestikul alt teisel joonel. Noodi nimed kolmandal keelel on G ja A.

3-keel-copy.png

Kordamine: kolm ĂĽlemist keelt

1. keele noodid: 0, 1, 3.

2. keele noodid: 0, 1, 3.

3. keele noodid: 0, 2.

3-c3bclemist-keelt.png

 Kolm alumist keelt

Jäta jälle esmalt meelde, millistes vahedes asuvad konkreetsel keelel noodid. Järgmisena jäta meelde, kus asub noodijoonestikul lahtine keel. Alles siis, kui see on meeles, on mõistlik ka ülejäänud nootide asukohad meelde jätta.

4. keel

Neljandal keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), teine vahe (2) ja kolmas vahe (3). Neljas keel lahtine asub noodijoonestiku all. Noodi nimed neljandal keelel on D, E ja F.

4 keel - Copy

5. keel

Viiendal keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), teine vahe (2) ja kolmas vahe (3). Viies keel lahtine asub noodijoonestikul teisel abijoonel. Noodi nimed viiendal keelel on A, H ja C.

5-keel-copy.png

6. keel

Kuuendal keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), esimene vahe (1) ja kolmas vahe (3). Kuues keel lahtine asub noodijoonestikul kolmanda abijoone all. Noodi nimed kuuendal keelel on E, F ja G (täpselt nagu esimesel keelel).

6-keel-copy.png

Kordamine: kolm alumist keelt

4. keele noodid: 0, 2, 3.

5. keele noodid: 0, 2, 3.

6. keele noodid: 0, 1, 3.

3-alumist-keelt.png

Kordamine: kõigi keelte lahtised keeled

Esimesena jäta meelde lahtiste keelte nootide asukohad noodijoonestikul.

noodid I positsioonis efef - Copy

noodid I positsioonis efef


Tänan lugemast ja kaasa mõtlemast!  Kui postitus ja video sulle meeldisid, siis kindlasti lisa Youtube’i tellimus Kitarri kodu kanalile. Olen toetuse eest väga tänulik. 🙂


Kui sul tekkis mõni kĂĽsimus Kitarri kodu uue kanali või selle video kohta, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ĂĽhendust. Kui sul on ideid, millest võiksin videoid teha või kirjutada, siis anna sellest samuti teada.

PS: KĂĽlasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekĂĽlge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja tihti leiad sealt ka muud kasulikku.

Lisaks, hakka jälgima ka Kitarri kodu Insagrami kontot: @kitarrikodu

Facebooki pildike

Head Harjutamist! 🙂

Jakob

 

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: