Õpi kodus kitarri mängima!
Kitarri E-kursusele saad SIIT!
Esimestel aastatel, kui muusikakoolis kitarri õppisin, ei olnud mul eriti lihtne. Areng oli aeglane ja motivatsioon harjutada madal. Tagantjärele näen, et üks põhiline põhjus oli see, et ma ei osanud korralikult noodist mängida, Mängisin tunnis mälust või õpetaja järgi, aga kodus ei osanud noodist harjutada. Minu õpetajad ei saanud sellest kahjuks tollel ajal aru.
Päriselt hakkas mulle kitarrimäng meeldima kuskil 4.-5. klassis, sest siis sain lõplikult selgeks nootide asukohad vähemalt esimeses positsioonis. Seetõttu olen enda õpetajatöös suurt rõhku pannud nootide ära õppimisele. Sellest räägivad ka postitus ja video.
Noodid esimeses positsioonis
Kolm ülemist keelt
Esimese asjana jäta meelde, millistes vahedes asuvad konkreetsel keelel noodid. Järgmisena jäta meelde, kus asub noodijoonestikul lahtine keel. Alles siis, kui see on meeles, on mõistlik ka ülejäänud nootide asukohad meelde jätta.
1. keel
Esimesel keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), esimene vahe (1) ja kolmas vahe (3). Esimene keel lahtine asub noodijoonestikul ülemises vahes. Noodi nimed esimesel keelel on E, F ja G.

2. keel
Teisel keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), esimene vahe (1) ja kolmas vahe (3). Teine keel lahtine asub noodijoonestikul keskmisel joonel. Noodi nimed teisel keelel on H, C ja D.

3. keel
Kolmandal keelel on kaks nooti: lahtine keel (0) ja teine vahe (2). Kolmas keel lahtine asub noodijoonestikul alt teisel joonel. Noodi nimed kolmandal keelel on G ja A.

Kordamine: kolm ülemist keelt
1. keele noodid: 0, 1, 3.
2. keele noodid: 0, 1, 3.
3. keele noodid: 0, 2.

Kolm alumist keelt
Jäta jälle esmalt meelde, millistes vahedes asuvad konkreetsel keelel noodid. Järgmisena jäta meelde, kus asub noodijoonestikul lahtine keel. Alles siis, kui see on meeles, on mõistlik ka ülejäänud nootide asukohad meelde jätta.
4. keel
Neljandal keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), teine vahe (2) ja kolmas vahe (3). Neljas keel lahtine asub noodijoonestiku all. Noodi nimed neljandal keelel on D, E ja F.

5. keel
Viiendal keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), teine vahe (2) ja kolmas vahe (3). Viies keel lahtine asub noodijoonestikul teisel abijoonel. Noodi nimed viiendal keelel on A, H ja C.

6. keel
Kuuendal keelel on kolm nooti: lahtine keel (0), esimene vahe (1) ja kolmas vahe (3). Kuues keel lahtine asub noodijoonestikul kolmanda abijoone all. Noodi nimed kuuendal keelel on E, F ja G (täpselt nagu esimesel keelel).

Kordamine: kolm alumist keelt
4. keele noodid: 0, 2, 3.
5. keele noodid: 0, 2, 3.
6. keele noodid: 0, 1, 3.

Kordamine: kõigi keelte lahtised keeled
Esimesena jäta meelde lahtiste keelte nootide asukohad noodijoonestikul.


Tänan lugemast ja kaasa mõtlemast! Kui postitus ja video sulle meeldisid, siis kindlasti lisa Youtube’i tellimus Kitarri kodu kanalile. Olen toetuse eest väga tänulik. 🙂
Kui sul tekkis mõni küsimus Kitarri kodu uue kanali või selle video kohta, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui sul on ideid, millest võiksin videoid teha või kirjutada, siis anna sellest samuti teada.
PS: Külasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekülge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja tihti leiad sealt ka muud kasulikku.
Lisaks, hakka jälgima ka Kitarri kodu Insagrami kontot: @kitarrikodu
Head Harjutamist! 🙂
Jakob