Väike talendi raamat: VI peatükk

D. Coyle – The Little Book of Talent (Väike raamat talendist)

Milleks lugeda: Väike raamat talendist?

Raamatu leiad SIIT: https://amzn.to/3BZJhTS

Loe raamatu tuvustust siit: Parim talendi raamat

Vali spartalik üle luksuse

Meile meeldib mugavus. Mõnus ja hea on olla ilusates kohtades, mis on maitsekalt kujundatud. Jama on aga selles, et luksus on motivatsiooni jaoks pisut nagu narkootikum. Luksus ja mugavus suunavad meid alateadlikult vähem püüdma. See nagu sosistaks: “Võta vabalt, oled päral.”

Talentide kasvukohad pole luksuslikud. Võib öelda, et asi on isegi vastupidi. Kõrgetasemelistes muusikakoolides on tohutu kogus pisikesi “kastikesi” (väga väikseid ruume), kus õpilased harjutamas käivad.

Selle peatüki nipi idee pole moraalne vaid neuroloogiline. Lihtsad ja tagasihoidlikud ruumid aitavad keskenduda sügavamõtteliselt harjutamisele. Kui Sulle antakse valida luksusliku ja spartaliku vahel, siis vali spartalik. Su alateadvus tänab Sind.


Kuidas kitarrimängus seda nippi kasutada?

  • Ruum, kus harjutad, võiks olla pigem tagasihoidlikult sisustatud.
  • Ära pane sellesse ruumi selliseid asju, mis väga pilku püüavad. Nii saad paremini keskenduda.
  • Oluline on, et harjutamise kohas oleks ainult need asjad, mida Sul on harjutamiseks vaja.
  • Tihti pole siiski võimalik endale eraldi sellist spartalikku harjutuskohta tekitada. Siis lähene loominguliselt ja püüa lihtsalt vähendada segavaid faktoreid.

Raamatu leiad SIIT: https://amzn.to/3BZJhTS


Raamatu tekst on tõlgitud inglise keelest. Seda on mugandatud ja oma sõnadega edasi antud.


Kui minu õppevideod Sulle meeldivad, vajuta Youtube’is kindlasti “meeldib” nuppu ja lisa Kitarri kodu Youtube’i kanalile tellimus. Nii saad alati teada, kui Kitarri kodu kanalil on uus video.


Tänan lugemast! Kui Sul tekkis mõni küsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid küsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.


Head Harjutamist! 🙂

Jakob

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: