Miks kitarri jaoks üleval on all ja all on üleval?

Kitarri loogika algajatele

Väga tihti satutakse õpingute alguses segadusse, kui õpetaja seletab midagi ülemiste keelte kohta ja siis ise näitab neid keeli, mis asuvad all. Sama olukord võib olla siis, kui on juttu kõrgetest vahedest ja näidatakse kitarri kaelal allpool asuvaid vahesid.

Kitarri peal määratakse “üleval” ja “all” nootide kõrguse järgi. Seega kõrgema kõlaga noodid on ülemised ja madala kõlaga noodid alumised.

Esimene keel asub nii-öelda kõige madalamal, aga kuna see on kõige kõrgema kõlaga noot, nimetatakse seda ülemiseks keeleks.

Sarnaselt vaadatakse ka astmevahesid kitarri kaelal. Mida madalamal füüsilise asukoha mõttes on vahe, seda kõrgema noodi saab keelt selles vahes alla vajutades.

See kõik muutub loogilisemaks, kui saada aru, kuidas kitarrist ennast pilli peale mõtleb (vaata videot, et seda lauset paremini mõista).

Vaata kindlasti ka videot, sest seal näitan kõik need asjad ette päris kitarri peal.


Kui postitus ja video sulle meeldisid, vajuta Youtube’is kindlasti “meeldib” nuppu ja lisa Kitarri kodu Youtube’i kanalile tellimus. Nii saad alati teada, kui Kitarri kodu kanalil on uus video. Head harjutamist!


Tänan kuulamast! Kui Sul tekkis mõni küsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid küsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.


Head Harjutamist! 🙂

Jakob

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: