Kitarri positsioonid

Positsioonid kuuluvad vaieldamatult kitarrimängu juurde. Mis asjad need positsioonid on ja kuidas käib positsioonimäng? Sellest räägin järgnevas postituses. Kui sa aga lugeda ei taha, vaata hoopis videot. 🙂

 

Mis on kitarri positsioonid?

Mis on positsioonid?

Positsioon on põhimõtteliselt see, kus vahes asub parasjagu vasaku käe 1. sõrm. Igas positsioonis on igal sõrmel  vastavalt oma vahe (igas järjestikus vahes on oma sõrm). Kui 1. sõrm on 1. vahes, siis on I positsioon. Kui 1. sõrm on 5. vahes, siis on V positsioon.

Positsioone märgitakse rooma numbritega (I, II, III, IV jne).

Ă•ppimise alguses toimub suurem osa õppimisest 1. positsioonis ja siis sellest “positsiooni” nime all niipalju juttu ei tule.

Näiteks 5. positsioonis on 1. sõrm 5. vahes, 2. sõrm 6. vahes, 3. sõrm 7. vahes ja 4. sõrm 8. vahes.

Kuidas käib positsioonimäng?

Positsioonimäng ongi siis, kui mängitakse kas kogu lugu või mingid selle osad kindlas positsioonis. Kui noodis on näiteks parasjagu kirjas IV, siis mängin neljandas positsioonis.

Oluline on meeles pidada, et ka keeltevahetusel jääb positsioon alles. Positsioon muutub alles siis, kui on kirjas uut positsiooni tähistav rooma number.

Vaata kindlasti ka Kitarri kodu videot positsioonide kohta.


Tänan lugemast ja kaasa mõtlemast! Kui Sul tekkis mõni kĂĽsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ĂĽhendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid kĂĽsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.

Lisa Youtube’i tellimus Kitarri kodu kanalile! 🎸🏡 Siis oled alati kursis Kitarri kodu  🎸🏡 uute videotega. 🙂


PS! KĂĽlasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekĂĽlge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja muust teemakohasest.

Untitled.png

Head Harjutamist! đź™‚

Jakob

  1 comment for “Kitarri positsioonid

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: