Thierry Tisserand – “Tango” õpetus (+video)

Sellel õppeaastal (tuleval kevadel) on tulemas kitarri konkurss “Parim noor instrumentalist 2020”. Thierry Tisserandi pala “Tango” on I vanuserühma üks kohustuslikest paladest ja kuna mitu minu õpilast hakkas seda õppima, tegin ühe abistava õppevideo. Selles postituses kordan lühidalt üle selle, mis videos toimub.

Thierry Tisserand – “Tango” + õpetus

Thierry Tisserand - "Tango" + õpetus

Loo noot on saadaval siin: http://www.muusikakoolid.ee/index.php?valik=sisu&sisutekst=63&alamsisu=224

Jaga lugu kaheks osaks

1. pool

Õpi alguses pähe alumine bassikäik, sest see on neli korda sama.

bassi harjutus.png

Järgmisena õpi pähe, mis järjekorras alguse bassid käivad.

Alguse bassid: 5. 6. 6. 5. Harjuta nende bassidega ka ja siis õpi edasi.

Nüüd õpi pähe see, mis toimub ülemises hääles ja pane see siis bassidele juurde.

Harjuta kahte esimest rida peast nii kaua, kuni noodid hakkavad mugavalt ja sujuvalt õigesti tulema. Enne seda ei ole mõistlik edasi minna.

2. pool

Enne teise poole nootide õppimist on mõistlik õpetada paremale käele selgeks liigutused, mis terves teises pooles on peaaegu samad.

Esmalt parema käe arpedžo. Jälgi, et kindlasti mängiksid igal keelel õige sõrmega: p, i, m, a, m, i. Kindlasti jälgi ka rütmi: esimesed neli nooti on kiired ja kaks viimast on aeglasemad. Videos näitan lihtsa harjutuse, millega hea seda liigutust käele selgeks õpetada.

Loo sees muutub bassikeel, muud keeled jäävad samaks.

Arpedžo.png

Siis harjuta sõrmedega koos kahel keelel korraga mängimist. Loo sees muutuvad need palju, aga kui oled seda eraldi harjutanud, on sul ikkagi lihtsam õppida.

bass ja kaks sõrme.png

Nüüd on mõistlik neid kahte takti koos ka harjutada, sest loo 3. ja 4. reas on nad kogu aeg järjest.

arpedžo ja rütm koos.png

Teise poole noodid

Kui eelnevad asjad on paremale käele selgeks õpetatud, võib hakata õppima teise poole noote. Mõistlik on õppida kohe pähe ja seda on hea teha kahe takti kaupa. Kaks takti on hea korraga võtta sellepärast, et esimene takt on alati arpedžo takt (siin vaatad bassinoodi ja paned sõrmed peale ning hoiad neid takti lõpuni peal) ja teine on topeltnootidega takt, kus toimub rohkem muutusi.


Tänan lugemast ja kaasa mõtlemast!  Kui postitus ja video sulle meeldisid, siis kindlasti lisa Youtube’i tellimus Kitarri kodu kanalile. Olen toetuse eest väga tänulik. 🙂


Kui sul tekkis mõni küsimus Kitarri kodu uue kanali või selle video kohta, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui sul on ideid, millest võiksin videoid teha või kirjutada, siis anna sellest samuti teada.

PS: Külasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekülge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja tihti leiad sealt ka muud kasulikku.

Lisaks, hakka jälgima ka Kitarri kodu Insagrami kontot@kitarrikodu

Facebooki pildike

Head Harjutamist! 🙂

Jakob

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: