Kas osta endale isiklik kitarr või laenata muusikakoolilt?

Oma isiklik kitarr on väga tore omand, aga mõnikord on mõistlik kaaluda ka muusikakooli käest pilli laenutamist.

Millal on kasulik laenutada omale kitarr muusikakoolilt

Kui õpilasel on vaja väiksemat pilli kui 3/4 suurus, on hea mõte laenata võimaluse korral pill muusikakoolilt. 1/2 suurust ei pruugi poodides alati olla ja sellest väiksemaid suuruseid on veel raskem leida. Lisaks võib õpilane aastaga konkreetsest pillist välja kasvada.

Kui konkreetne muusikakool laenutav oma inventari tasuta, on kindlasti hea mõte laenata. Kui laenutamine on tasuline, siis võiks teha väikse arvutuskäigu, kas oleks siiski mõistlikum endale pill ise osta.

Näide 1:

dav

Vaja on 1/2 suuruses pilli. Muusikakoolilt pilli laenamine maksab 5€/kuu. Õpilane on väikest kasvu ja tõenäoliselt vajab selles suuruses pilli kaheks aastaks.

Kahe aasta eest tuleb muusikakoolile kokku maksta 24*5€=120€. Sellisel juhul soovitan osta endale pilli, sest võib õnnestuda saada odavama otsa pill 35€-55€ eest või poest uus 100€-150€ eest. Kui pilli ilusti hoida, saab selle hiljem arvestatava summa eest maha mĂĽĂĽa.’

(Pildil on üks pill, mis kastutatuna maksab 30-40€.)

Näide 2:

vaja on 1/2 suuruses pilli. Muusikakoolilt pilli laenamine maksab 5€/kuu. Õpilasele on 3/4 suuruses pill napilt väike ja tõenäoliselt on aasta pärast vaja uut pilli.

Ăśhe kooliaasta eest tuleb muusikakoolile maksta 9*5€=45€. Sellisel juhul tuleb mõelda, kui olulised on pilli kõlaomadused. Võid leida 35€ eest 1/2 pilli, mis “teeb häält” ja sellega saab ĂĽhe aasta ilusti ära harjutada. Nii oleks ikkagi osta odavam. AGA, kui muusikakoolil on laenata pill, mis teeb paremat häält ja on kvaliteetsem, siis võiks selleks ĂĽheks kooliaastaks laenata koolilt kitarri. Uueks aastaks on mõistlik osta endale isiklik pill.

Näide 3:

Vaja on 3/4 suuruses pilli. Muusikakool laenutab pille välja tasuta.

Alguses ei tea ju, kas lapsele pillimäng meeldima hakkab ja kaalutakse osta odavat ebakvaliteetset pilli. Soovitan kasutada võimalust ja näiteks aastaks laenata pill koolist ja siis mõelda, kas on soovi õppimisega edasi tegeleda. NĂĽĂĽd saab ju suurema kindlustundega teha suurema investeeringu paremasse pilli, sest õpilasel on olemas huvi jätkata. Kui oleks enne ostetud see halb pill, siis ilmselt õpilane omale uut pilli ei saaks, sest “pill on ju olemas”.

Eelnevad näited ja arvutused on põhiliselt keskendunud pilli ostmise või laenutamise rahalisele poolele. Kui aasta peale 100-300€ lisakulu ei mõjuta eriti pere rahalist toimetulekut, siis võiks pigem osta pilli. Minu jaoks “oma pill” on ikka oma pill ja tunne on teine kui laenatud pillil.

Kui osta kvaliteetse tootja hea kitarr ja seda hästi hoida, siis saab selle hiljem täiesti arvestatava summa eest maha müüa. Mul isiklikult on väga head kogemused Kantare ja Paco Castillo pillidega. Kui osta nende tootjate 4/4 pill, siis olenevalt hinnaklassist võib mängida nendega aastaid ja järgmine kitarr, mis endale soetatakse, võibki olla pillimeistri tehtud kitarr.


Kui sul tekkis kitarri ostmise või laenutamise kohta mõni kĂĽsimus, kirjuta postituse alla kommentaar või võta minuga ĂĽhendust. Kui sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada, siis anna sellest samuti mulle teada.


PS: Külasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekülge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja vahel võid sealt ka muud kasulikku leida.

Facebooki pildike

  1 comment for “Kas osta endale isiklik kitarr või laenata muusikakoolilt?

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: