Parema käe käsivarre ülesanne

Parema käe juures räägitakse reeglina randme ja sõrmede asendist ning mänguliigutusest. Tähtis on rääkida ka käsivarre ülesannetest.

Parem käsivars tuleb panna õigesse kohta, nagu mänguasendi õppimise postituses on selgitatud. Lisaks peab parem käsivars fikseerima kogu mänguasendi.

Parema käe käsivarrega tuleb vajutada: 1) alla, et pill püsiks parema jala reie peal, ega ei hakkaks libisema; 2) taha poole (enda poole), et fikseerida pill oma rinnakul. Neid kahte ülesannet ühendades tuleb käsivarrega vajutada diagonaalis taha-alla. Nii püsib pill korralikult süles ja pillimäng on stabiilne.

IMG_20181109_132221 - Copy.jpg

Näide sellest, kui käsivars vajutab põhiliselt tahapoole ja mis juhtub mänguasendiga, kui samal ajal ka selg veidi tahapoole vajub:

IMG_20181209_212745.jpg

dav

Sellise mänguasendiga tõstab õpilane pilli pidevalt otseks tagasi, saamata seejuures ise aru, miks pill ära hakkab vajuma. Ka põlvelapp siin olukorda ei päästa.

Tänan lugemast ja kaasamõtlemast.  Kui oled ise kitarrimängija, kontrolli kindlasti, et su parema käe käsivars teeks oma tööd hästi. Kui oled kitarriõpilase lapsevanem, anna oma lapsele kindlasti märku, kui tundub, et tema mänguasend ei ole päris see, mis ta olema peaks.


Kui sul tekkis parema käe käsivarre töö või mänguasendi kohta mõni küsimus, kirjuta postituse alla kommentaar või võta minuga ühendust. Kui sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada, siis anna sellest samuti mulle teada.

Head harjutamist! 🙂

Jakob


PS: Külasta kindlasti Kitarri kodu Facebooki lehekülge ja lisa see meeldivaks. Nii saad alati infot uutest postitustest ja vahel võid sealt ka muud kasulikku leida.

Facebooki pildike

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: