Lehed, kust leiab vabavara noote

Siia olen lisanud need Interneti leheküljed, kust saab tasuta alla laadida kitarri noote. Kõigilt neilt lehtedelt saab alla laadida nootide PDF-faile. Kui Sina tead mõnda lehekülge, mida selles loetelus ei ole, siis kindlasti kommenteeri või saada mulle kiri. Siis saan tasuta nootide lehekülgede loetelu täiendada. Sellest on suur abi kõigile teistele ka. 🙂

Alguses loetlen kõik leheküljed ette ja siis kirjutan iga lehekülje kohta pisut lisaks.

Vabavara nootide lehekĂĽljed

www.free-scores.com

classicalguitarshed.com

delcamp.net

8notes.com

hochweber.com

guitarnick.com

www.savarese.org

www.classclef.com/

Free-scores

Free-scores leheküljel on tohutu kogus noote paljudele pillidele. Tasuta kitarri noote on seal üle 32 tuhande. Omale nootide leidmiseks tuleb kasutada otsingutööriista. Mõne loo kohta on ka mitu väljaannet. Kuna nootide kogus on suur, siis omale õige noodi leidmiseks tuleb hästi teada, mida otsid. Osade nootide juures on võimalik ka helifaili kuulata.

Kokkuvõte: noote on palju, mõnda on mitu varianti, aga otsida on raske, kui ei tea täpselt, mida tahad.

Classical guitar shed

Classical guitar shed leheküljel on üle 800 tasuta noodi. Noodid on väga mugavalt tasemete kaupa ära jagatud. Kui Sa tead oma taset, siis saad selle järgi juba otsingut kitsendada. On olemas ka otsing. Algajate tasemel lugudele on olemas ka tasuta õppevideod. Kõik noodid on koos TAB-idega (tabulatuurid). Seega õppimiseks ei pea nooti oskama lugeda. Kui tahad aga noodilugemist õppida, siis liitu Kitarri kodu kitarrikursusega, kus õpetan seda ja palju muud.

Kokkuvõte: Noote on parasjagu, oma taseme jaoks lugusid leida on lihtne. Nootidel on olemas ka tabulatuurid.

Delcamp

Delcamp lehel pole küll väga palju lugusid, aga siiski on parasjagu noote, mille vahel valida. PDF-id on mitme loo kaupa. Paljudel lugudel on olemas ka video, et kuulata enne õppimist.

Kokkuvõte: lugusid on pisut ja võib-olla leiad sealt midagi meelepärast.

8 Notes

8 Notes lehekĂĽljel on palju lugude noote ja need on väga hästi kategooriatesse jagatud. Kui valid ĂĽhe kategooria, siis saab veel eraldi taseme järgi otsingut kitsendada. Eraldi saab valida “Guitar TAB”, et otsida nende nootide seast, mis on tabulatuuri kujul. Nootide juures on ka kuulamise võimalus (MIDI)

Kokkuvõte: Palju noote, väga mugav otsida, kategooriate järgi on hea valida (tase+stiil/teema).

Hochweber

Sellel lehel lehel on üleval Jürg Hochweberi kirjutatud kitarripalad. Palad on jagatud tasemete kaupa kenasti ära. Iga loo juures saab seda ka kuulata. Mõne loo juures on lausa video vaatamise variant olemas. Lugude õppimiseks on olemas nii TAB-id kui ka noodid.

Kokkuvõte: korralik hunnik lugusid erinevatele tasemetele. Saab nii noote kui TAB-e ja saab kuulata ka.

Guitarnick

Sellel lehel on palju kaasaegsete ja ka vanemate lugude seadeid. Kõik lood on tabulatuuridena. Paljudel on all ka video kuulamiseks ja vaatamiseks. Osad lood, mis varem olid tasuta, on nüüd sellised, et loo lõpust on paar takti puudu, kui ei maksa.

Kokkuvõte: lugusid on palju, aga kõik on tabulatuurid. Videod on kuulamiseks ka.

Savarese

Sellel lehel on kena ports lugusid, mille PDF alla laadida. Lugude taga on tase ka kirjas.

Kokkuvõte: pole palju lugusid, aga äkki midagi leiad.

Classcleff

Sellel lehel on üle viie tuhande noodi. On olemas ka võimalus lugu kuulata. Kahjuks ei ole tasemete kaupa liigitamist vaid on autorite järgi seatud. Otsing on olemas.

Kokkuvõte: Sarnaselt free-scoresile on palju lugusid, aga pead täpselt teadma, mida otsid.

Kui Sina tead mõnda lehekülge, mida selles loetelus ei ole, siis kindlasti kommenteeri või saada mulle kiri. Siis saan tasuta nootide lehekülgede loetelu täiendada. Sellest on suur abi kõigile teistele ka. 🙂


Kui Sulle meeldivad kitarriteemalised videod, vajuta Youtube’is kindlasti “meeldib” nuppu ja lisa Kitarri kodu Youtube’i kanalile tellimus. Nii saad alati teada, kui Kitarri kodu kanalil on uus video.


Tänan lugemast! Kui Sul tekkis mõni kĂĽsimus, kirjuta julgelt postituse alla kommentaar või võta minuga ĂĽhendust. Kui Sul on ideid, millest võiksin veel kirjutada või muid kĂĽsimusi mulle vastamiseks, siis anna sellest samuti teada.


Head Harjutamist! đź™‚

Jakob

Post navigation

  1 comment for “Lehed, kust leiab vabavara noote

Kirjuta midagi!

%d bloggers like this: